KASKO polises iegāde
Lai iegādātos KASKO apdrošināšanu portālā OCTA24.lv, nepieciešamas aizpildīt pieteikuma formu. Pēc tam mūsu darbinieks nekavējoties sazināsies ar Tevi, ieteiks vislabāko apdrošināšanas variantu, kā arī palīdzēs noslēgt KASKO apdrošināšanas līgumu. Portālā OCTA24.lv ir pieejamas Baltijas Apdrošināšanas Nama, Balta, BTA, ERGO, Gjensidige, If un Compensa piedāvātās KASKO polises. Lai noformētu KASKO polisi, jāvienojas par automašīnas apskati, kā arī jāsagatavo uzrādīšanai transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, vadītāja apliecība un transportlīdzekļa vērtību apliecinoši dokumenti.
Biežāk uzdotie jautājumi par KASKO apdrošināšanu
Kas ir KASKO apdrošināšana?
KASKO ir brīvprātīga sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana. KASKO polise kompensēs zaudējumus, kas radušies spēkratam Tevis izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai gadījumā, ja automašīna tiks apzagta vai nelikumīgi aizbraukta. KASKO atlīdzinās izmaksas, kas saistītas ar automašīnas remontu. KASKO apdrošināšanas iegāde ir brīvprātīga, taču, ja auto pirkts līzingā vai kredītā, tad polises iegāde ir obligāta prasība. KASKO apdrošināšana ir pieejama plašam transportlīdzekļu lokam – ne tikai vieglajām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem un visu veidu piekabēm, taču visbiežāk to pērk vieglajiem auto.
Kādus zaudējumus atlīdzina KASKO polise?
Avārija, ugunsgrēks, zādzība vai laupīšana, vandalisms un sadursme ar šķērsli vai iebraukšana bedrē, novietotai automašīnai nodarīti bojājumi – tie ir riski, kuru radītos zaudējumus sedz KASKO apdrošināšana. Apdrošināšanas sabiedrību vidū var atšķirties riski, ko sedz KASKO polise, tomēr parasti tiek atlīdzināti zaudējumi, kas radušies:
– ceļu satiksmes negadījumos, auto saduroties ar citu spēkratu vai šķērsli, u.c.;
– ugunsgrēka rezultātā, tai skaitā, ja notikusi auto pašaizdegšanās;
– zādzības vai laupīšanas rezultātā – transportlīdzeklis apzagts, nelikumīgi aizbraukts vai nolaupīts;
– trešajai personai ļaunprātīgi bojājot apdrošināto transportlīdzekli;
– krītošu priekšmetu iedarbības rezultātā;
– dabas stihiju – stipra vēja, vētras, plūdu, zibens, krusas un citu dabas apstākļu ietekmē.
Vienojoties ar apdrošinātāju, KASKO apdrošināšanas segumā iespējams papildus ietvert arī citus riskus:
– autovadītāja un pasažieru apdrošināšana nelaimes gadījumiem, kas paredz atlīdzināt ceļu satiksmes negadījumā iegūto traumu ārstēšanu;
– lietošanas pārtraukšanas apdrošināšanu, kas sedz izdevumus, kuri saistīti ar bojātā transportlīdzekļa aizstāšanu, kamēr tas tiek remontēts;
– jauniem auto – jaunvērtības apdrošināšanu, kas sedz zaudējumus spēkrata bojāejas vai zādzības gadījumā, kad tiek atlīdzināti izdevumi jauna transportlīdzekļa iegādei.
Kādi faktori ietekmē KASKO apdrošināšanas polises cenu?
Katrai no apdrošināšanas sabiedrībām ir sava metode KASKO polises cenas jeb apdrošināšanas prēmijas aprēķināšanai. KASKO polises cena jeb apdrošināšanas prēmijas lielums tiek aprēķināts katram transportlīdzeklim individuāli, izvērtējot riskus, kas var apdraudēt. Svarīgākie KASKO apdrošināšanas cenu ietekmējošie faktori ir:
• transportlīdzekļa vērtība;
• transportlīdzekļa vecums;
• transportlīdzekļa marka un modelis;
• transporta līdzekļa īpašnieka statuss – fiziska vai juridiska persona;
• transportlīdzekļa izmantošanas veids – pasažieru, kravas vai taksometra pārvadājumi;
• izvēlētais apdrošināšanas segums - kādi riski ir apdrošināti;
• pašriska apmērs – jo lielāka summa, kuru pēc negadījuma gatavs uzņemties segt transportlīdzekļa īpašnieks, jo lētāk maksās KASKO polise;
• maksājumu skaits, ja KASKO apdrošināšanas prēmija tiek dalīta vairākos maksājumos;
• automašīnā uzstādītās drošības pretaizdzīšanas un drošības sistēmas – jo tās ir drošākas, jo lētāk maksās KASKO polise.
Kurās valstīs spēkā ir KASKO polise?
Visbiežāk apdrošinātāji piedāvā par KASKO polises darbības teritoriju izvēlēties Latviju, Baltijas valstis vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstis – 27 Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Īslandi, Lihtenšteinu un Norvēģiju. Pēc pieprasījuma KASKO apdrošināšanu iespējams iegādāties automašīnas lietošanai NVS valstīs.
Kādos gadījumos nepienākas KASKO atlīdzība?
Ir gadījumi, kad apdrošinātājam ir tiesības neatlīdzināt nodarītos zaudējumus KASKO apdrošināšanas ietvaros. Piemēram, ja ceļu satiksmes negadījums izraisīts, vadot transportlīdzekli alkohola vai narkotisko vielu reibumā vai rupji pārkāpjot ceļu satiksmes negadījumu – ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, braucot ar transportlīdzekli bez tiesībām vadīt attiecīgās kategorijas spēkratu, un citos gadījumos.
Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties KASKO polisi?
Pirms noslēgt KASKO apdrošināšanas līgumu, pievērsiet uzmanību svarīgākajiem jautājumiem :
– riskiem, kurus sedz izvēlētā KASKO polise;
– apdrošināmā objekta vērtībai;
– gadījumiem, kad apdrošināšanas atlīdzības izmaksu var atteikt daļēji vai pilnībā;
– pašriska lielumam katram no KASKO polisē ietvertajiem apdrošinātajiem riskiem dažādām apdrošināšanas sabiedrībām pašrisks var atšķirties.;
– tiesīgo lietotāju skaita ierobežojumam – ja tas ir, tad kādas sekas ir šī noteikuma pārkāpuma gadījumā;
– teritorijai, kur spēkā KASKO polise, un vai nepieciešama (un cik liela) piemaksa, ja apdrošinātais vēlas izmantot automašīnu ārpus Latvijas;
– piemaksas lielumam, ja KASKO apdrošināšanas prēmija tiek samaksāta vairākās daļās;
– klienta tiesībām pašam izlemt jautājumu par auto remonta izdevumu tiešu atlīdzināšanu vai par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu naudā;
– ierobežojumiem, novietojot automašīnu naktī;
– KASKO atlīdzības izmaksas operativitātei – cik ilgā laikā apdrošināšanas sabiedrība apņemas izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību.